17 липня 2014 року народний депутат від ВО «Свобода» Анатолій Вітів направив депутатське звернення до голови СБУ Валентина Наливайченка з приводу спроб здійснювати тиск на журналістів волинських медіа-ресурсів та з вимогою дати оцінку таким діянням посадових осіб УСБУ у Волинській області та УМВС України у Волинській області.
Про це повідомляє прес-служба народного депутата.
Нагадаємо, що на Волині розпочався тиск на журналістів, утиски свободи слова та преси. Журналістів почали викликати на допити до Управління СБУ у Волинській області тільки за те, що вони виконували свої професійні обов’язки з інформування населення про резонансні суспільно-політичні події. Про такі факти зокрема повідомляє власкор ІА ZIK Мирослав Ватащук у новині від 16 липня 2014 року «СБУ на Волині масово викликає на допити журналістів».
27 червня 2014 року громадські Волині провели акцію, вимагаючи відставки одіозних заступників начальника УМВС в області Михайла Руденка, Олександра Никитюка та Володимира Поліщука.
За їх словами, ці особи свого часу здійснювали репресії проти учасників Євромайдану. Зі слів автора повідомлення, активісти прибули до будівлі міліції і лишили заступникам начальника УМВС автомобільні шини. Після цього, як повідомляє власкор ІА ZIK, через цю скандальну подію активістів почали викликати на допити в СБУ.
«Як з’ясувалося, слідчі СБУ вирішили не обмежуватися допитами революціонерів. На допити у статусі свідків почали масово викликати і представників мас-медіа, які висвітлювали цю акцію, тобто – виконували свої професійні обов’язки. За інформацією джерел IA ZIK в УСБУ Волині, поспілкуватися зі слідчими довелося щонайменше чотирьом репортерам. У тому числі – журналістам популярних місцевих видань «Волинські Новини» та «ВолиньPost». Запросили на розмову до СБУ і журналіста IA ZIK, члена Незалежної медіа-профспілки України Мирослава Ватащука», – йдеться у новині власкора ZIK.
Представники громадськості розцінюють подібні дії слідчих УСБУ у Волинській області та УМВС України у Волинській області як наступ на свободу слова та невід’ємні права журналістів вільно збирати, одержувати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію.
Ана толій Вітів стосовно цього повідомив:
- Вважаю, що такі дії співробітників УСБУ України у Волинській області не сприяють підвищенню іміджу цієї державної інституції, компрометують ідеали Революції гідності, однією з основних вимог якої були повага до людських прав і свобод та проведення люстрації. Вони є неприйнятними після перемоги Майдану, є проявами контрреволюції і провокують соціальне невдоволення серед кіл громадськості, інтелігенції та мас-медіа.
Крім того, у зв’язку з наведеними фактами Анатолій Вітів у депутатському зверненні просить керівництво СБУ:
- здійснити перевірку дотримання прав журналістів вільно збирати, одержувати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію, а також правомірності їхніх викликів слідчими на допити як свідків, а у разі виявлення порушень чинного законодавства України – вжити заходів щодо їх негайного усунення;
- дати оцінку діянням посадових осіб УСБУ у Волинській області та УМВС України у Волинській області у зв’язку з викладеними обставинами, розглянути питання щодо притягнення винних до відповідальності, відповідно до чинного законодавства;
- забезпечити неухильне дотримання прав журналістів, представників волинських мас-медіа, безперешкодне виконання ними своїх професійних обов’язків та недопущення дій, які можуть бути розцінені як наступ на свободу слова або ж неправомірне її обмеження.
- 2 просмотра
