Вчора, 1 грудня, у Луцьку з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом відбулась хода із запаленими свічками за участю учнівської, студентської молоді та громадських активістів на підтримку людей, котрі живуть із ВІЛ.
Близько сотні активістів пройшли ходою у центральній частині Луцька - від медичного коледжу на вулиці Лесі Українки до Театрального майдану. Дорогою учасники акції роздавали зустрічним людям тематичні буклети про ВІЛ-СНІД. У такий спосіб вони спробували привернути увагу влади та громадськості до потреби проводити системну роботу в напрямку профілактики захворювання на СНІД, якісного лікування людей, вражених ВІЛ-інфекцією, та їхньої соціальної адаптації.
«Ми, студенти, виступаємо за солідарність з тими людьми, які мають таку проблему як ВІЛ-інфекція. Люди не повинні їх принижувати, адже кожен з нас може опинитись у такій ситуації», – зазначила учасниця ходи, майбутній соціальний педагог Віка Карпук.
На Театральному майдані активісти «Товариства Червоного Хреста» встановили намет, в якому роздавали брошури із інструкціями щодо профілактики ВІЛ-СНІДу. Окрім того, тут продавали квитки безпрограшної лотереї, кошти від реалізації яких будуть направлені у міській фонд боротьби з цим захворюванням. Також на Майдані у кареті екстреної допомоги усі охочі мали можливість безкоштовно пройти експрес-тест на наявність вірусу імунодефіциту людини у крові.
«Зараз багато говорять про це захворювання, тому я вирішила перевіритись. Страшно, адже я роблю це вперше і хвилююсь», – зауважила лучанка Альона.
За словами начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Федора Кошеля, Луцьк наразі посідає третє місце в області за кількістю хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих, тому ця просвітницька акція дуже важлива.
«У нас добре поставлена робота із виявлення хворих на СНІД та носіїв ВІЛ, бо ми охоплюємо діагностикою велику кількістю людей. У Луцьку щороку добровільно обстежуються 10 % городян. Також кожного року ми проводимо такі акції, аби привернути увагу громадськості до цієї проблеми», - зазначив Федір Кошель.
На завершення акції молодь на громадські активісти на Театральному майдані виклали із червоних свічок стрічку, яка є символом солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.
- 1 просмотр
