Среди главных принципов олимпийского спорта содействие антивоенному движению. Можно ли считать его незыблемым, если стране-агрессору, почти девять лет находящемуся в состоянии войны, причем почти год — полномасштабной, бесчеловечной и кровопролитной, разрешено участвовать в Олимпиаде?
На фоне того, когда мировое сообщество признает Россию террористическим государством, стремясь подвергнуть его изоляции, Международный олимпийский комитет (МОК) планирует допустить российских и белорусских атлетов в летние Олимпийские игры 2024 года. У Пари Матч Украина на этот счет выразили однозначное мнение: нейтральности не существует, россияне не имеют права быть частью олимпийской семьи. На официальном сайте и в социальных сетях холдинга запустили соответствующий хэштег — #stoprussiansport.
Напомним, компания Parimatch активно инвестирует в отечественный спорт и с первых дней войны активно занимается благотворительными инициативами. За 11 месяцев боевых действий она передала на помощь Украине 385 млн гривен, большая часть которых пошла на нужды ВСУ.

Що сталося
На вебсайті МОК оприлюднено підсумкові результати зборів Виконавчої ради, де йшлося про санкції проти Росії та Білорусі, вияв єдності олімпійського руху з українськими спортсменами та питання допуску атлетів із російськими чи білоруськими приписками до участі в міжнародних змаганнях. Прозвучала ідея, мовляв, жодному спортсменові не повинно бути відмовлено в участі в змаганнях тільки через його паспорт.
Виходячи з вищесказаного, міжнародним федераціям було рекомендовано обговорити можливе право допуску росіян і білорусів на таких підставах:
-
вони будуть «нейтральними спортсменами», виступаючи під білим прапором;
-
до змагань будуть допущені тільки ті, хто не виступає проти миротворчої місії МОК. А також ті, хто раніше не був спійманий на допінгу;
-
кожен російський і білоруський спортсмен має пройти індивідуальне тестування.
Зрозуміло, після цього Національний олімпійський комітет України заявив про готовність бойкотувати проведення Олімпійських ігор у Парижі.
#stoprussiansport — що це означає
«Нейтралітету не існує! Так само, як не існує стадіону в Чернігові, трампліну в Миколаєві, водного манежу в Харкові. Так само, як немає сьогодні для українських спортсменів можливості безпечно проводити тренування у себе вдома. Нейтралітету не існує! Коли десятки спортсменів, які ще вчора прославляли Україну у світі, гинуть від куль і ракет противника, а українські вболівальники захищають рідну землю зі зброєю в руках, тоді як російські фанати хизуються військовою символікою на прапорах, закликаючи до терору й вбивств», — написано на сайті parimatch.ua.
Запустивши ініціативу #stoprussiansport, у Parimatch таким чином відкрито виступають за блокування російського спорту у світі. Це безкомпромісна позиція компанії, що встала з перших днів пліч-о-пліч із національним бізнесом України, Міністерством соціальної політики, United24 та іншими фондами для підтримки країни та її захисників.
- 7 просмотров