Лучани продовжують безтурботно переходити проїжджу частину в невстановлених для цього місцях. Як на це реагує поліція та чи реагує взагалі розповість lutsk.eu, посилаючись на Волинь Infa.
З 1 січня поточного року в Україні почала діяти зміна до закону щодо керування автомобілем чи будь-яким іншим транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Ця зміна передбачає збільшення штрафу для водіїв-порушників у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень та позбавлення водійських прав строком на три роки. У випадку, якщо кермувальника спіймають повторно — на нього очікує штраф у розмірі 51 тисяча гривень.
Проте, ситуація з пішоходами-порушниками кардинально інша. Якщо на водіїв, які порушують правила дорожнього руху, чекає жорстка відповідальність, то звичайних пішоходів штрафом не злякати. Адже він складає всього 51 гривню й ця сума не змінюється вже декілька років. Напевно тому, наші співвітчизники спокійно нехтують правилами дорожнього руху та, навіть, переходять не в встановленому місці прямо перед машиною патрульної поліції.
Коментарі поліції
Прес-служба патрульної поліції Волинської області повідомили, що за минулий рік було винесено понад півтори тисячі постанов про порушення правил саме на пішоходів. Згідно зі статистикою ⅓ частина загинула саме через це. 30% дорожньо-транспортних пригод відбулися через зухвалість жителів міста та області.
Патрульна поліція Луцька та області нікого не зупиняє та, тим паче, не штрафує. Справді, були поодинокі випадки, проте більше немає.
За думкою лучанки та автоінструкторки пані Олени пішоходів необхідно заново навчати правилам дорожнього руху, а патрульним влаштовувати заходи, які покажуть наслідки порушень. Можливо тоді громадяни осмислять як та чим вони ризикують, коли переходять проїжджу частину у невстановлених місцях. Інструкторка запевняє, що лучани повинні знати, що у випадку порушення їх зупинять та оштрафують. На разі, ситуація така, що звичайного містянина штрафом в 51 гривню не злякати. Тому, пані Олена вважає, що суму штрафу необхідно збільшувати.
Небайдужі лучани продовжують фотографувати та знімати на відеореєстратори випадки порушень не лише від дорослих, а й від дітей. Нещодавно, соціальну мережу Facebook сколихнуло відео від користувача Yaroslav Artsishevskyi, який опублікував відео де школярі перебігали дорогу у невстановленому місці, в темну пору доби. Водій встиг вчасно зреагувати та уникнути зіткнення з дітьми.
Також, користувач Andriy Savitskiy опублікував фото жінки, яка абсолютно невимушено переходить дорогу прямо перед автомобілем патрульної поліції.
- 3 перегляди
