На початку осені 2020 року лучан приголомшили новиною про закриття Луцької дитячої залізниці до грудня, розповідає lutsk.eu. Керівництво міста, працівники самої залізниці та небайдужі лучани намагалися зберегти значуще для всіх місце сімейного відпочинку та навчання. Листи з проханням передати дитячу залізницю у комунальну власність надіслали у вересні одразу у декілька установ: Акціонерне товариство “Укрзалізниця”, Рівненську дирекцію залізничних перевезень, регіональну філію “Львівська залізниця” та Міністерство інфраструктури України.
Відповідь уряду надійшла майже відразу. Згідно з листами, які надійшли від “Укрзалізниці”, “Львівської залізниці” та Міністерства, Луцьку дитячу залізницю не можуть віддати безоплатно у власність міста. Зазначені інстанції запропонували Луцькій міській раді придбати майно. Зокрема, у Міністерстві інфраструктури заявили, що повністю підтримують збереження функціонування дитячої залізниці.
Перемовини тривають.
Нагадаємо, у вересні АТ “Укрзалізниця” попередила очільника дитячої залізниці про її ліквідування до 15 грудня поточного року. Директор, своєю чергою, попросив працівників розпочинати пошук роботи.
Луцька дитяча залізниця - це не тільки місце сімейного відпочинку, а й навчальний заклад. Залізничній справі навчають понад півтисячі хлопців та дівчат.
Міська рада, а саме Ігор Поліщук, радник міського голови, заявив про намір допомогти зберегти залізницю заради працівників, учнів, лучан та гостей міста. Зокрема, пан Поліщук наголосив на переданні майна у комунальну власність. Це означає, що міська влада готова оплачувати комунальні послуги, заробітні плати, тощо.
- 2 перегляди
